Menu pomocnicze

Odrestaurowana infrastruktura rekreacyjna przy stawie na rzece Pankówka

Inicjatywa podjęta przez lokalną społeczność i władze Gminy Panki przy wsparciu grantu otrzymanego w ramach V edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie” organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A, pozwoliła na odrestaurowanie przestrzeni publicznej w otoczeniu stawu na rzece Pankówka, która jest miejscem rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców oraz wizytówką miejscowości.

Odnowiona i zmodernizowana infrastruktura rekreacyjno – wypoczynkowa stanowi b. ważny element przestrzeń publicznej, z której korzystanie dotychczas ze względu na jej znaczną degradację spowodowaną upływem czas oraz niestety aktami wandalizmu było znacząco ograniczone, a nawet niebezpieczne. Jej odnowienie i przywrócenie do użytkowania pozwoliło na rozwiązanie bardzo ważnego lokalnego problemu społecznego jakim był ograniczony dostęp do atrakcyjnej przestrzeni społecznej stanowiącej jedno z największych miejsc w regionie przeznaczonych do rekreacji i turystyki.

W ramach niniejszego projektu wykonano między innymi

  • odbudowę z drewna modrzewiowego zniszczonej konstrukcji i nawierzchni pomostu oraz tarasu wypoczynkowego,
  • budowę nowego zejścia na pomost z płyt betonowych brukowych i kostki,
  • wymianę zniszczonych drewnianych elementów ławek parkowych,
  • wyrównanie i uzupełnienie tłuczniem kamiennym nawierzchni ścieżek
    i chodników w otoczeniu stawu,
  • zakupiono nowe kosze parkowe pozwalające utrzymać porządek w otoczeniu stawu,

Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł blisko 60 tyś zł z czego 20 tyś zł pochodziło z grantu przyznanego Gminie przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. Pozostałe środki finansowe na realizację zadania zostały wydatkowane ze środków własnych.

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl, https://www.energetycznykompas.pl

 

Galeria Projektu

16.jpeg

16A.jpeg

16B.jpeg

7.jpeg

7A.jpeg

7B.jpeg

23.jpeg

23A.jpeg

23B.jpeg

28.jpeg

28A.jpeg

28B.jpeg

Przewiń do góryPrzewiń do góry