Menu pomocnicze

Wzmocnij Swoje Otoczenie SP Panki

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Pankach w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” otrzymała grant na realizację projektu „Modernizacja sali terapii oraz powstanie strefy ciszy i harmonii w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Pankach”.

Głównym celem projektu było odnowienie i modernizacja sali terapii pedagogicznej oraz zagospodarowanie sąsiadującej z nią przestrzeni szkolnej dla uczniów, którzy potrzebują spokoju, skupienia, czyli zorganizowanie strefy ciszy i harmonii w szkole.

Dzięki pozyskanemu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych grantowi odnowiono salę terapii, pomalowano sufit i ściany farbami o stonowanej kolorystyce, sprzyjającej koncentracji, wyciszeniu i terapii. Następnie w sali terapii dokonano nowej aranżacji pomieszczenia oraz montażu urządzeń do integracji sensorycznej. Dzięki temu poszerzono ofertę form udzielanej uczniom pomocy psychologiczno– pedagogicznej. Odnowiona sala terapii stała się przede wszystkim przytulnym miejscem, w którym terapia i nauka przeplatają się z zabawą i relaksacją.

W niewykorzystanej przestrzeni szkolnej, przylegającej do sali terapii stworzono strefę ciszy i harmonii, która pozwala uczniom odizolować się od hałasu i nadmiaru bodźców w szkole. Ściany zostały wyłożone panelami akustycznymi, pozwalającymi na wygłuszenie hałasu podczas przerw międzylekcyjnych. Przestrzeń tę wyposażono w meble typu pufy, sofy, na których uczniowie mogą w spokoju odpocząć, poczytać książkę wypożyczoną w sąsiadującej z przestrzenią bibliotece szkolnej. Wyciszeniu, relaksowi, rozwijaniu umiejętności koncentracji oraz terapii wielozmysłowej służą zakupione pomoce dydaktyczne, które są ciekawym, innowacyjnym narzędziem, wspierającym terapię oraz relaksację uczniów, zwłaszcza uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Projekt „Modernizacja sali terapii oraz powstanie strefy ciszy i harmonii w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Pankach” to jedna z kilkuset lokalnych inicjatyw, jakie wsparły Polskie Sieci Elektroenergetyczne w ramach czterech zrealizowanych edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Wnioski o grant w wysokości 20 000 zł można składać na projekty wpierające m.in. rozwój lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizację życia społecznego i kulturalnego, edukację, ochronę środowiska czy poprawę bezpieczeństwa.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć
na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

oto 1.jpeg

oto 2.jpeg

oto 3.jpeg

oto 4.jpeg

PSE 07 300dpi Partner SP im Tadeusza Koėciuszki w Pankach.jpeg

Przewiń do góryPrzewiń do góry