Menu pomocnicze

PRASZCZYKI. BEZPIECZNE PRZEJŚCIE W OBRĘBIE SKRZYŻOWANIA

 

Po długoletnich staraniach Urszuli Bujak Wójta Gminy Panki, w miejscowości Praszczyki przy skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 20415/2025 z drogą wojewódzką nr 494 zmieniona została organizacja ruchu, w wyniku której powstało przejście dla pieszych.

Infrastruktura drogowa została odpowiednio oznakowana pionowymi poziomymi znakami informacyjnymi i ostrzegawczymi.

Podkreślić należy, że pierwsze pisma w tej sprawie Urszula Bujak kierowała do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach jeszcze jako Przewodnicząca Rady Gminy Panki kadencji 2014-2018.

Liczne zdarzenia drogowe nie tylko z udziałem pieszych i rowerzystów, niestety również ze skutkiem śmiertelnym, były powodem interwencji i pism kierowanych do Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Dzięki determinacji i zaangażowaniu Wójta i pracowników Urzędu Gminy Panki, skrzyżowanie w miejscowości Praszczyki zostało czytelnie oznakowanie, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wójt Urszula Bujak kieruje słowa podziękowania do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach za przychylenie się do próśb i wykonanie tak istotnego zadania dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

IMG_20220802_120220.jpeg

IMG_20220802_120244.jpeg

Przewiń do góryPrzewiń do góry